نماد سایت صرافی پارسه

برای انتقال پول از کانادا به ایران چه روش‌هایی وجود دارد؟

انتقال پول از کانادا به ایران

یکی از موضوعاتی که برای دانشجویان، شاغلان و به طور کلی ساکنان کانادا اهمیت دارد، انتقال پول از کانادا به ایران است. برای ارسال پول از کانادا به ایران روش‌های مختلفی وجود دارد که با توجه به شرایط و هم‌چنین ملاحظات شخصی می‌توانید هر کدام از این روش‌ها را برای انتقال پول مورد استفاده قرار دهید. برای این که بتوانید بهترین روش را برای انتقال پول از کشورهای خارجی و ایران و بالعکس انتخاب کنید، باید همه روش‌ها را بررسی کرده و بهترین روش را با توجه به وضعیت خودتان انتخاب کنید. برای آشنایی با روش‌های ارسال پول به ایران از کانادا، همراه پارسه باشید.


چه روش‌هایی برای انتقال پول از کانادا به ایران وجود دارد؟

برای این‌که بتوانید از کانادا به ایران پول واریز کنید، می‌توانید روش‌های مختلفی را به کار بگیرید. برای این کار می‌توانید از برنامه‌های پرداخت آنلاین استفاده کنید یا روش‌های سنتی را انتخاب کنید. در ادامه روش‌های انتقال پول از کشورهای خارجی به ایران معرفی می‌شوند.


1- انتقال پول به ایران با استفاده از سیستم سوئیفت (SWIFT)

یکی از روش‌های مطمئن برای انتقال پول از کانادا به ایران، استفاده از سیستم سوئیفت است. برای ارسال پول با این سیستم، شما به عنوان فردی ساکن کشور کانادا، می‌توانید وجه مورد نظرتان را در بستر سوئیفت برای فرد مورد نظرتان در کشور مقصد واریز کنید و 3 تا 5 روز کاری منتظر بمانید تا وجه مورد نظر به دست دریافت‌کننده برسد. برای این‌ که بتوانید از این روش انتقال پول استفاده کنید، باید در کانادا حساب بانکی داشته باشید.

دقت داشته باشید که ایران به سیستم سوئیفت دسترسی ندارد و برای ارسال پول از کانادا به ایران با استفاده از این سیستم باید بررسی کنید که راهکارهایی برای انجام این کار و فرار از این محدودیت وجود دارد یا نه!


2- سیستم وسترن یونیون (Western Union) برای ارسال پول از کانادا به ایران

شرکت وسترن یونیون شرکتی آمریکایی است که در سرتاسر دنیا نمایندگی دارد و با استفاده از این سیستم می‌توانید انتقال وجه را به کشورهای مختلف دنیا انجام دهید. برای انتقال وجه از کشورهای مختلف دنیا به ایران با استفاده از سیستم وسترن یونیون، می‌توانید از صرافی‌ها یا موسسه‌های معتبر در ایران که با شعبه‌های وسترن یونیون در کشورهای دیگر در ارتباط هستند، کمک بگیرید و مبلغ مورد نظرتان را به ایران برسانید. با استفاده از این سیستم می‌توانید مبلغ مورد نظرتان را ظرف چند ساعت از کانادا به ایران منتقل کنید.


3- ارسال پول به ایران از کانادا با استفاده از ابزارهای پرداخت آنلاین

اگر برای انتقال وجه به صورت بانک به بانک دچار محدودیت هستید، می‌توانید استفاده از برنامه‌های پرداخت آنلاین را برای پرداخت‌هایتان انتخاب کنید. ابزارهای پرداخت P2P در دسترس شما هستند که می‌توانید برای انتقال پول به این ابزارها پناه ببرید! برنامه‌های پرداخت آنلاین مختلفی برای انتقال وجه شما وجود دارد که محدودیت‌هایی هم برای انتقال وجه به ایران دارند و باید روش‌های رهایی از این محدودیت‌ها را هم یاد بگیرید! در ادامه به چند مورد از برنامه‌های پرداخت آنلاین اشاره می‌شود.

بیشتر بخوانید: « ارز مبادله ای چیست و به چه کالاهایی اختصاص پیدا می‌کند؟ »


سیستم پی‌پل (PayPal)

فردی که حساب پی ‌پل دارد، علاوه بر این که می‌تواند پرداخت‌ آنلاین و انتقال وجه انجام دهد و هم‌چنین گردش حساب و موجودی حساب خود را بررسی کند. امکان بهره‌گیری از سایت‌های خدماتی هم با استفاده از سیستم PayPal امکان‌پذیر است. می‌توان گفت که پی‌پل نوعی کیف پول الکترونیکی است که می‌تواند برای انتقال پول از کانادا به ایران به کمکتان بیاید. برای استفاده از خدمات پی پل نیاز به یک حساب بانکی یا کارت اعتباری دارید.


سیستم مانی ‌گرام (Moneygram)

این سیستم نیز مانند پی پل یک سیستم پرداخت آنلاین است که می‌توانید برای انجام عملیات مختلف پرداخت از آن استفاده کنید. با استفاده از مانی گرام می‌توانید خریدهای اینترنتی خود را انجام دهید و هزینه ثبت نام در دوره‌های آموزشی و کلاس‌ها و شرکت در کنفرانس‌های علمی را بپردازید. خدمات ارسال و انتقال حواله و برخی دیگر از خدمات ارزی در مانی گرام در خدمت کاربرها قرار دارد.


سیستم ونمو (Venmo)

سیستم پرداخت ونمو، یک برنامه کاربردی تلفن همراه است که قابلیت انتقال سریع و آسان را بین افراد حقیقی دارد. ونمو نیز مانند پی پل برای ارائه خدماتش از شما یک حساب بانکی یا کارت اعتباری می‌خواهد. البته برای دسترسی‌های محدودتر به ونمو نیازی به ارائه کارت بانکی ندارید. با استفاده از سیستم انتقال وجه ونمو می‌توانید وجه مورد نظرتان را به شخص دیگری که حساب ونمو دارد، انتقال دهید. محدودیت انتقال وجه در ونمو تا 5000 دلار در هفته است.

بیشتر بخوانید: « حواله دلار کانادا »


4- انتقال پول با ارسال حواله ارزی

یکی دیگر از روش‌های ارسال پول از کانادا به ایران، ارسال حواله ارزی است. حواله ارزی در واقع نوعی دستور پرداخت است که یک بانک یا صرافی از طریق یکی از شعبه‌های خود در خارج از کشور، آن را بر حسب خواسته شما صادر می‌کند تا بانک مورد نظر در سمت دیگر دنیا، این سفارش را به فردی که در کشور مورد نظرتان زندگی می‌کند، ارسال ‌کند و مبلغ حواله به آن فرد پرداخت شود.

برای ارسال پول به ایران از کانادا می‌توانید به یک صرافی در کانادا مراجعه کنید و اطلاعات خودتان و فرد دریافت‌کننده وجه و مبلغ مورد انتقال را ثبت کنید تا عملیات ارسال پول با استفاده از حواله ارزی آغاز شود.


نتیجه‌گیری

روش‌های زیادی برای ارسال پول از کانادا به ایران پیش روی شماست که البته به دلیل این که کشور مقصد، ایران است، محدودیت‌هایی نیز برای این انتقال وجه وجود دارد. باید روش پرداختی را انتخاب کنید که دردسرهای کمتری برایتان داشته باشد و بتوانید با راحتی بیشتر و با اطمینان بالاتر، عملیات انتقال وجهتان را انجام دهید.

صرافی پارسه به عنوان یک صرافی که هم در ایران و هم در کانادا شعبه دارد، می‌تواند برخی از خدمات ارسال وجه را برای شما انجام دهد. یکی از خدمات این صرافی، ارسال و دریافت حواله‌های ارزی است. برای ارسال پول از کانادا به ایران به این روش می‌توانید به یکی از شعبه‌های صرافی پارسه در تورنتو یا ونکوور کانادا مراجعه کنید و با ثبت اطلاعات مورد نیاز، عملیات ارسال پول به ایران را به انجام برسانید.

خروج از نسخه موبایل