اگر با ارسال و دریافت ارز سر و کار داشته باشید و مبادله ارز یکی از ملزومات کار شما باشد، حواله ارزی چیزی است که همیشه به آن نیاز دارید. حواله‌های ارزی وسیله انجام سفارش‌های شما برای ارسال و دریافت ارز هستند. اگر شما هم به تازگی درگیر مبادلات ارزی شده‌اید و باید با نقاط مختلف دنیا مبادله داشته باشید، برای انجام این کار دغدغه‌ها و نگرانی‌هایی دارید.

از آن‌جایی که در حال حاضر ارتباط مالی ما در ایران با بسیاری از نقاط دنیا قطع شده است، بخشی از این نگرانی‌ها طبیعی است. اما همیشه راه‌حل‌هایی وجود دارد که ما را از بن‌بست دریافت و ارسال حواله ارزی نجات می‌دهند! برای این که بتوانید با حواله‌های ارزی به راحتی و با دور زدن محدودیت‌های پیش رو به مبادله ارز در سرتاسر دنیا بپردازید، با صرافی پارسه همراه باشید!

حواله ارزی چه کمکی به شما می‌کند؟

حواله ارزی نوعی دستور پرداخت است که یک بانک یا صرافی از طریق یکی از شعب خود در خارج از کشور، حواله ارزی را بر اساس خواسته شما به عنوان مشتری صادر می‌کند تا بانک مورد نظر در آن سر دنیا، این سفارش را به فردی که در کشور خارجی مورد نظر شما زندگی می‌کند و مبلغ حواله به آن فرد پرداخت شود. در واقع، شعبه‌های ایران و خارج از کشور آن بانک یا صرافی واسطه‌های انتقال ارز از فرستنده به گیرنده هستند. عکس این اتفاق نیز امکان‌پذیر است؛ یعنی شخصی در خارج از کشور از طریق حواله ارزی برای شما ارز واریز کند.

چند نوع حواله ارزی وجود دارد و هر کدام به چه کاری می‌آیند؟

حالا که با ماهیت حواله‌‌های ارزی آشنا شدید، نوبت آن است که بدانید چد نوع حواله ارزی وجود دارند و کدام حواله ارزی به کار شما می‌آید. برای تقسیم‌بندی حواله‌های ارزی می‌توان ویژگی‌های مختلف این حواله را در نظر گرفت. اما 2 نوع کلی حواله ارزی وجود دارند که پاسخگوی نیازهای مبادلات ارز شما هستند.

برای مشاهده اطلاعات شعب صرافی پارسه کلیک کنید

حواله ارزی صادره، راهی برای ارسال ارز

حواله ارزی صادره زمانی به کار شما می‌آید که بخواهید با استفاده از بانک یا صرافی، برای فردی ارز بفرستید. برای ارسال ارز به افراد مورد نظرتان در سرتاسر دنیا، باید به بانک یا صرافی مراجعه کنید و مشخصات فرد گیرنده ارز، شماره حساب آن فرد و واحد پولی را می‌خواهید ارسال کنید مثلا ریال یا دلار، تعیین کنید. دیگر نیازی نیست کاری انجام دهید! بقیه مراحل ارسال ارز یعنی تبدیل ارز فرستنده به ارز گیرنده بر اساس نرخ روز ارز و ارسال ارز مورد نظر برای گیرنده، بر عهده بانک مورد نظر یا صرافی است.

حواله ارزی وارده ، تحویل ارز در هر جای دنیا که باشید!

طبیعتا هر حواله ارزی صادره‌ای، یک حواله ارزی وارده به دنبال دارد. همان‌طور که هر کالای صادراتی از یک کشور برای کشور دیگر کالای وارداتی به حساب می‌آید! همه بانک‌ها یا صرافی‌هایی که دارای سرویس حواله ارزی هستند، پس از آن که پیام تایید ارسال حواله ارزی را دریافت کردند، باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به واریز ارز ارسالی به حساب گیرنده تعیین شده از سوی فرستنده ارز اقدام کنند.

با کارمزد حواله‌های ارزی چه کنیم؟

برای صدور حواله‌های ارزی باید کارمزدی را به بانک یا صرافی که این خدمت را برای شما انجام می‌دهد، بپردازید. شما هم مانند همه به دنبال کمترین نرخ حواله ارزی هستید.

برای این که کمترین کارمزد برای انجام امور مربوط به حواله‌های ارزی بپردازید، باید تحقیقات گسترده‌ای را انجام دهید و کمترین نرخ حواله ارزی را پیدا کنید. اما باید توجه داشته باشید که صرافی‌ای که کمترین نرخ حواله ارزی را از شما طلب می‌کند، کیفیت ارائه خدمات بالایی دارد یا نه.

پرداخت کمترین میزان کارمزد حواله‌های ارزی از جانب یک صرافی، در صورتی که خدمات با کیفیتی به شما ارائه نشود، ممکن است برایتان به صرفه نباشد و حتی به ضررتان تمام شود. پس سعی کنید که کامزدهای پایین حواله‌های ارزی جادویتان نکند، به طوری که از کیفیت غافل شوید!

صرافی بدون کارمزد

حواله ارزی بدون کارمزد!

صدور حواله ارزی بدون کارمزد نیز ممکن است برای ارزهای خاصی امکان‌پذیر باشد. حواله ارزی بدون کامزد نیز عنوانی است که می‌تواند شما را وسوسه ‌کند. اما پیش از آن که با شنیدن این عنوان، چشم و گوش بسته به صرافی مدعی این شیوه ارائه خدمات مراجعه کنید، بررسی کنید که منظور صرافی از این جمله چیست و حواله ارزی بدون کارمزد مربوط به چه ارزهایی می‌شود. ممکن است ارزی مشمول چنین تخفیف بزرگی شده باشد که اصلا به کار شما نیاید!

ارسال و دریافت حواله ارزی خود را به صرافی پارسه بسپارید!

ارسال حواله ارزی و دریافت آن از خدماتی است که صرافی پارسه آن را به مشتری‌هایش ارائه می‌دهد. صرافی پارسه علاوه بر ایران در تورنتو و ونکوور کانادا و دبی شعبه دارد. پس با یک صرافی بین‌المللی رو به رو هستید که می‌توانید با استفاده از آن، ارسال و دریافت حواله های ارزی خود را به سرانجام برسانید.

در شرایطی که نقل و انتقال ارز با مشکلاتی همراه است و ارتباط ما با بسیاری از سیستم‌های پرداخت جهانی قطع شده است، به جای نگرانی و احساس گیر کردن در بن بست، در پی راهکار باشید. صرافی پارسه یکی از این راهکارهاست که می‌توانید با کمک گرفتن از این صرافی، ارسال حواله ارزی و دریافت آن را با نقاط مختلف دنیا را به راحتی انجام دهید و با هر جای دنیا که دوست دارید، مبادله ارز داشته باشید. اگر به دنبال کمترین نرخ حواله ارزی هستید، می‌توانید نرخ حواله ارزی صرافی پارسه را با صرافی‌های دیگر مقایسه کنید و خودتان تصمیم نهایی را بگیرید.

صرافی پارسه دیگر چه خدمات ارزی به مشتری‌ها ارائه می‌دهد؟

صرافی پارسه علاوه بر این که امکان دریافت و ارسال حواله‌ های ارزی را در کشورهای مختلف فراهم می‌کند، خدامت ارزی دیگری را نیز به مشتری‌هایش ارائه می‌دهد. خدمات ارزی صرافی پارسه عبارت هستند از:

  • انجام کلیه حواله‌های ارزی
  • انجام حواله های ارزی شخصی و شرکتی یورو از داخل و خارج اتحادیه اروپا
  • انجام حواله های ارزی دلار آمریکا از داخل و خارج آمریکا به حساب‌های شخصی و شرکتی
  • تحویل نقدی دلار کانادا با دستگاه کارت‌خوان
  • واریز پوند به حساب‌های شخصی و شرکتی
  • فروش درهم نقدی و تحویل آن در کشور امارات
  • واریز درهم در بانک‌های کشور امارات
  • خرید و فروش ارز نیمایی با مجوز رسمی بانک مرکزی
  • اعلام قیمت دقیق ارزهای مختلف

پس به جز ارسال و دریافت حواله های ارزی می‌توانید برای انجام امور ارزی دیگر خود روی صرافی پارسه حساب کنید. با این اوصاف باز هم نگرانی ارزی دارید؟