نماد سایت صرافی پارسه

حواله وسترن یونیون چیست؟

حواله western union

کدام روش را برای ارسال یا دریافت حواله‌های ارزی خود ترجیح می‌دهید؟ حواله‌های بانکی را انتخاب می‌کنید یا به سراغ ارسال وجه با حواله‌های سریع‌تر مانند حواله وسترن یونیون می‌روید؟! حواله وسترن یونیون یکی از روش‌های پرداخت و دریافت ارزهای مختلف است که توانسته کاربران زیادی را به سمت خود جلب کند. اما حواله وسترن یونیون دقیقا چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟ با صرافی پارسه همراه باشید و با این حواله آشنا شوید.

 


آشنایی با شرکت وسترن یونیون

برای آشنایی با حواله وسترن یونیون بهتر است ابتدا با شرکت وسترن یونیون آشنایی پیدا کنید. Western Union یک شرکت آمریکایی در حوزه پرداخت بین‌المللی آنلاین است. فعالیت این شرکت در ابتدای تاسیسش به حوزه تلگراف و خدمات ارتباطی منحصر می‌شد. اما با گذشت زمان، این شرکت روی ارائه خدمات نقل و انتقال سریع و آسان پول متمرکز شد. وسترن یونیون موفق شده است که مشتری‌های زیادی را به خدماتش علاقه‌مند کند. در حال حاضر، این شرکت دارای بیش از 350 هزار نمایندگی در سراسر دنیاست.

 


بیشتر بخوانید: « برای انتقال پول از کانادا به ایران چه روش‌هایی وجود دارد؟ »

 


حواله وسترن یونیون چیست؟

حواله وسترن یونیون حواله‌ای است که با استفاده از آن می‌توانید تحت سیستم وسترن یونیون، ارز مورد نظرتان را با سرعت و امنیت بالا به نقاط مختلف دنیا ارسال کنید. شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چه تفاوتی بین حواله بانکی و حواله وسترن یونیون وجود دارد و کدام یک از این روش‌های انتقال ارز برایتان مناسب‌تر است؟ یکی از مزایای حواله Western Union نسبت به حواله بانکی این است که با استفاده از حواله‌های وسترن یونیون می‌توانید میزان ارز مورد نظرتان را خیلی سریع‌تر از حواله‌های بانکی به مقصد برسانید یا از مبدا دریافت کنید. هم‌چنین حواله‌های وسترن یونیون از قوانین انتقال پول بین بانک‌ها پیروی نمی‌کنند و قواعد خاص خود را دارند.

با استفاده از «حواله وسترن یونیون» این امکان را دارید که در روز مبلغی در حدود 8000 دلار را به نقاط مختلف دنیا جا به جا کنید. این جا به جایی بدون نیاز به ارائه حساب بانکی و فقط در عرض چند دقیقه انجام می‌شود.

اما ارسال و دریافت حواله Western Union یک عیب هم دارد و آن هم کارمزد نسبتا بالای این سیستم است. علت بالا بودن کارمزد انتقال ارز با حواله Western Union را می‌توان در امنیت و سرعت بالای سیستم و هم‌چنین گریز از محدودیت‌هایی که حواله‌های بانکی دارند، جستجو کرد.

 


چگونه می‌توان حواله Western Union را ارسال کرد؟

فردی که قصد ارسال حواله Western Union را دارد، باید پاسپورت معتبر و میزان ارزی را که می‌خواهد ارسال کند، به همراه داشته باشد و به یکی از نمایندگی‌های شرکت وسترن یونیون مراجعه کند. نمایندگی مربوطه یک کد 10 رقمی به نام کد MTCN و هم‌چنین مشخصات فرستنده وجه را برای گیرنذه مورد نظر ارسال می‌کند. فرد گیرنده وجه نیز می‌تواند با در دست داشتن پاسپورتش به نزدیک‌ترین نمایندگی وسترن یونیون در محل زندگی خود مراجعه کند و کد MTCN ای را که برایش ارسال شده است، به نمایندگی مورد نظر ارائه دهد و مبلغ مورد نظر را دریافت کند. تنها کاری که باید ارسال‌کننده حواله Western Union انجام دهد این است که مشخصات و مقصد گیرنده و مقدار و نوع ارز پرداختی را تعیین کند.

نکته‌ای که در مورد ارسال ارز با استفاده از حواله Western Union وجود دارد، این است که این امکان را ندارید که در همه کشورها، برخی ارزها مانند دلار را ارسال کنید. در بیشتر مواقع، وسترن یونیون، ارز دولتی رایج در کشور گیرنده را برای ارسال وجه می‌پذیرد. مثلا نمی‌توانید تعیین کنید که گیرنده مورد نظرتان که در کشور انگلستان قرار دارد، 1000 دلار دریافت کند. به جای تعیین مقدار وجه ارسالی مورد نظرتان بر حسب دلار، باید مشخص کنید که می‌خواهید برای گیرنده‌تان در انگلستان، چند پوند ارسال کنید.

 


بیشتر بخوانید: « پی پل چیست؟ »

 


 

 

چگونه می‌توان در ایران از حواله وسترن یونیون استفاده کرد؟

 

همان‌طور که احتمالا در جریان هستید، وسترن یونیون در ایران شعبه‌ رسمی ندارد و استفاده از حواله این شرکت در ایران با محدودیت‌هایی رو به روست. اما می‌توانید به کمک برخی از صرافی‌ها، عملیات ارسال یا دریافت حواله Western Union را انجام دهید. صرافی پارسه یکی از صرافی‌هایی است که با در اختیار داشتن شعبه‌هایی در ایران و خارج از کشور می‌تواند شما را برای رفع محدودیت‌های موجود و بهره بردن از مزایای وسترن یونیون یاری کند.

 


 

سخن آخر

برای ارسال و دریافت ارز می‌توانید به روش‌های مختلف اقدام کنید. یکی از روش‌های انتقال ارز که طرفدارهایی در سراسر دنیا پیدا کرده است، جا به جایی ارز به وسیله حواله Western Union است. با استفاده از این حواله می‌توانید با سرعت بالا ارزهای مورد نظرتان را به نقاط مختلف دنیا ارسال کنید یا از افراد مختلفی در کشورهای دور و نزدیک، ارز دریافت کنید.

برای این که بتوانید از مزیت‌های حواله وسترن یونیون در ایران بهره‌مند شوید، می‌توانید صرافی پارسه را برای ارسال و دریافت این حواله‌ها انتخاب کنید. این صرافی خدمات ارزی دیگری مانند واریز پوند به حساب‌های شخصی و شرکتی، تحویل نقدی دلار کانادا با دستگاه کارت‌خوان، اعلام قیمت دقیق ارزهای مختلف را هم به مشتریانش ارائه می‌دهد. ناگفته نماند که علاوه بر ارزهای فیات، برای مبادله ارزهای دیجیتال هم می‌توانید به صرافی پارسه مراجعه کنید.

خروج از نسخه موبایل