نماد سایت صرافی پارسه

روش‌ های انتقال پول از دبی به ایران

روش‌ های انتقال پول از دبی به ایران

با توجه به محدودیت‌هایی که برای نقل و انتقال پول از ایران به کشورهای دیگر و بالعکس وجود دارد، باید روش‌های مختلف انتقال پول با توجه به این محدودیت‌ها مورد بررسی قرار بگیرد. طبیعتا فکر کردن به راه‌های بین‌المللی انتقال پول بدون توجه به شرایط ایران راهکار مناسبی نیست. در این مقاله، شهر دبی کشور امارات برای انتقال پول مورد بررسی قرار گرفته است. برای آشنایی با روش‌های انتقال پول از دبی به ایران با صرافی پارسه همراه باشید.

 


بهترین روش انتقال پول از دبی به ایران را انتخاب کنید

روش‌های مختلفی برای «انتقال پول از دبی به ایران» و بالعکس پیش رویتان قرار دارد که باید با توجه به شرایطی که در آن قرار دارید، بهترین روش را برگزینید تا کسب و کارتان دچار مشکل نشود. گاهی در شرایطی قرار می‌گیرید که باید روش‌ پرداختی را انتخاب کنید که با این که کارمزد بالایی را از شما طلب می‌کند، انتقال پولتان را به سرعت و با امنیت بالا به انجام می‌رساند. در این مواقع، تلاش برای پرداخت کارمزد کمتر و استفاده از روش‌های دیگر پرداخت به ضررتان تمام می‌شود. شرایطی هم وجود دارند که می‌توانید بدون محدودیت زمانی به دنبال روشی که بگردید که کارمزد پایین‌تری از شما دریافت می‌کنند. پس همه چیز بستگی به شرایطتان دارد و استفاده از یک روش پرداخت خاص، همیشه به نفعتان تمام نمی‌شود!

 


چه راه هایی برای انتقال پول از دبی به ایران وجود دارد؟

حالا نوبت به معرفی روش های مختلف انتقال پول از دبی به ایران می‌رسد. در ادامه به چند روش جابه جایی پول بین ایران و دبی و محدودیت‌های این روش‌ها اشاره می‌شود.

 


 

بیشتر بخوانید: « روش های نقد کردن درآمد ارزی »

 


 

1- ارسال و دریافت حواله‌های ارزی

برای انتقال پول از دبی به ایران می‌توانید با ارسال حواله‌های ارزی به هدفتان برسید. در ارسال حواله‌های ارزی، به یکی از صرافی‌های دبی که قابلیت ارسال حواله های ارزی به ایران را دارند، مراجعه می‌کنید و با تعیین مبلغ مورد انتقال و مشخصات گیرنده، حواله ارزی خود را ارسال می‌کنید و گیرنده مورد نظرتان در ایران، این مبلغ را دریافت می‌کند.

 


2- استفاده از حواله وسترن یونیون

حواله‌های Western Union یکی از روش‌های سریع و امن برای انتقال پول از دبی به ایران است. برای انتقال پول با حواله وسترن یونیون بدون این‌که درگیر مقررات بانکی شوید و بدون این که حتی شماره حساب بانکی داشته باشید، می‌توانید به مقصودتان برسید. توجه داشته باشید که ارسال حواله‌های وسترن یونیون، کارمزد نسبتا بالایی دارد و برای ارسال مبالغ بالا خیلی توصیه نمی‌شود. هم‌چنین از آن‌جایی که وسترن یونیون در ایران شعبه ندارد، باید برای استفاده از این سیستم از شرکت‌های واسطه کمک بگیرید. برخی از صرافی‌ها در ایران مانند صرافی پارسه می‌توانند به عنوان شرکت‌های واسطه، برای انجام این کار به شما کمک کنند.

 


بیشتر بخوانید: « انتقال پول از طریق وسترن یونیون »

 


3- بهره‌گیری از سیستم پی پل (PayPal)

استفاده از سیستم پرداخت بین‌المللی پی‌پل یکی دیگر از روش‌های انتقال پول از دبی به ایران است. می‌توانید بسته به نیازهایتان، یکی از انواع حساب های شخصی، بیزنس و پریمیر پی‌پل استفاده کنید و از سطوح خاصی از مزایای پرداخت بهره ببرید. پی‌پل از ارزهای رایج دنیا پشتیبانی می‌کند و می‌توانید از این سیستم پرداخت برای ارسال پول به کشورهای مختلف یا دریافت وجه از نقاط مختلف دنیا استفاده کنید. با استفاده از پی‌پل می‌توانید حداقل وجه 10 دلار و حداکثر مبلغ 10 هزار دلار را انتقال دهید. 5 تا 7 روز کاری طول می‌کشد که انتقال وجهتان با این سیستم به انجام برسد.

توجه داشته باشید که نمی‌توانید در ایران از این سیستم پرداخت مانند برخی از  سیستم‌های بین‌المللی پرداخت دیگر استفاده کنید و باید برای استفاده از پی‌پل از شرکت‌های واسطه کمک بگیرید.

 


بیشتر بخوانید: « پی پل چیست؟ »

 


 

4- ویزاکارت و مسترکارت‌ها (Visa card/ Master card)

یکی دیگر از روش‌های انتقال پول از دبی به ایران، استفاده از کارت‌های اعتباری ویزاکارت یا مسترکارت است. ویزاکارت‌ها و مسترکارت‌ها علاوه بر فراهم کردن امکان خرید از فروشگاه‌های مختلف برایتان، می‌توانند برای انتقال وجه به کشورهای مختلف نیز به شما کمک کنند. البته احتمالا در جریان هستید که برای استفاده از این روش پرداخت نیز در ایران با محدودیت مواجه هستید.

 


 

بیشتر بخوانید: « برداشت پول از ویزا کارت در ایران »

 


5- استفاده از سیستم پرداخت اسکریل (Skrill)

سیستم Skrill نیز مانند پی‌پل با بانک‌های ایرانی در ارتباط نیست. کارمزد پایین اسکریل برای انتقال وجه و سهولت بالای انتقال پول، یکی از نقاط قوت این سیستم پرداخت است که می‌تواند مشتریان مختلف را به استفاده از این سیستم ترغیب کند. اسکریل این امکان را برای کاربرانش مهیا می‌کند که انتقال وجوه خود را از طریق حساب بانکی یا کارت‌های اعتباری ارزی‌شان به انجام برسانند.

 


سخن آخر

برای انتقال پول از دبی به ایران و بالعکس روش‌های مختلفی پیش رو دارید که می‌توانید برای کسب و کارهای مختلف و در شرایط متفاوت از هر کدام از این روش‌های پرداخت استفاده کنید. برای این‌که بهترین انتقال وجوه را به انجام برسانید، باید روش‌های مختلف پرداخت را کاملا بشناسید و با توجه به شرایطتان، بهترین روش را انتخاب کنید.

صرافی پارسه می‌تواند برای انجام نقل و انتقالات وجوه بین ایران و دبی به شما کمک کند. صرافی پارسه هم در ایران و هم در دبی شعبه دارد و می‌تواند برای ارسال و دریافت حواله‌های ارزی به شما کمک کند. هم‌چنین این صرافی می‌تواند نقش شرکت‌های واسطه را برایتان ایفا کند و امکان استفاده از سیستم‌های پرداختی را که کاربران در ایران برای استفاده از آن‌ها با محدودیت مواجه هستند، فراهم کنند. البته خدمات صرافی پارسه به این موارد محدود نمی‌شود. تحویل نقدی دلار کانادا با دستگاه کارت‌خوان، واریز پوند به حساب‌های شخصی و شرکتی و هم‌چنین مبادله ارزهای دیجیتال برخی از خدمات ارائه شده توسط صرافی پارسه است.

خروج از نسخه موبایل