مقالات

نحوه پرداخت شهریه دانشگاه‌های کانادا

نحوه پرداخت شهریه دانشگاه‌های کانادا

پرداخت شهریه دانشگاه یکی از مسائل مهم برای دانشجویانی است که در دانشگاه‌های خارج از کشور تحصیل می‌کنند. کانادا یکی از کشورهایی است که دانشجوهای ایرانی زیادی در آن مشغول به تحصیل هستند و یکی از دغدغه‌های مهم آن‌ها، پرداخت شهریه دانشگاه است. در این مقاله، روش‌های مختلف پرداخت شهریه دانشگاه‌های کانادا را با هم بررسی می‌کنیم. پس با ما همراه باشید.

روش‌های پرداخت شهریه دانشگاه‌های کانادا را بشناسید

برای پرداخت شهریه دانشگاه در کانادا، راه‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام از این روش‌ها بسته به شرایط مختلف می‌توانند مورد استفاده شما قرار بگیرند. در ادامه به برخی از این روش‌ها را با هم بررسی می‌کنیم:

استفاده از مستر کارت

پرداخت شهریه با مستر کارت

مستر کارت یکی از انواع مختلف کارت‌های اعتباری در دنیاست که نسبت به بقیه کارت‌های اعتباری معتبرتر است. به این دلیل که مستر کارت‌ها توسط تعداد زیادی از دستگاه‌های پز و هم‌چنین دستگاه‌های ATM در سراسر دنیا پشتیبانی می‌شوند، این کارت‌ها رتبه خوبی برای تبادلات ارزی به دست آورده‌اند. با استفاده از مستر کارت می‌توانید به منابع ارزی در خارج از کشور دسترسی پیدا کنید و هم‌چنین پول نقد را در خارج از کشور برای مقاصد مختلف شامل مقاصد کاری و تحصیلی دریافت کنید.

مستر کارت‌ها به دلایلی مانند

  • انجام سریع معاملات یا تراکنش‌ها
  • دریافت کارمزد کم
  • امکان خرید از بیشتر فروشگاه‌های بین المللی و آنلاین سراسر دنیا
  • امکان انجام نقل و انتقالات مالی میان بانک‌ها و صرافی‌ها

توانسته‌اند محبوبیت زیادی را به دست بیاورند. پرداخت شهریه دانشگاه‌های کانادا و هزینه‌های مرتبط با دانشگاه مانند هزینه خوابگاه و هم‌چنین هزینه اپلای برای دانشگاه‌های مختلف با استفاده از مستر کارت‌ها میسر می‌شود.
با توجه به محدودیت‌های مالی که برای ایران وجود دارد، ایجاد حساب و استفاده از مستر کارت‌ها برای افراد ساکن ایران وجود ندارد. بنابراین برای حل این مشکل باید به دنبال راهکار باشید. یکی از روش‌هایی که می‌توانید برای ایجاد حساب مستر کارت و استفاده از این کارت‌های محبوب در ایران به کار بگیرید، این است که ایجاد حساب کاربری و صدور کارت را به یک شرکت واسطه بسپارید که به آن اعتماد کافی دارید. صرافی پارسه می‌تواند با ایجاد حساب کاربری و صدور مستر کارت، کار شما را برای پرداخت شهریه دانشگاه‌های کانادا آسان کند.

شاید این مقاله هم برای شما مناسب باشد:

استفاده از ویزا کارت

ویزا کارت برای پرداخت شهریه دانشگاه

ویزا کارت هم مانند مستر کارت یکی از معتبرترین کارت‌های اعتباری است که با استفاده از آن می‌توانید عملیات پرداخت و نقل و انتقال پول را انجام دهید. پرداخت شهریه دانشگاه‌های مختلف نیز می‌تواند با استفاده از این کارت اعتباری انجام شود. اما ویزا کارت هم محدودیت‌های مستر کارت را در ایران دارد و صدور این کارت اعتباری برای ایرانی‌ها امکان‌پذیر نیست. اما می‌توانید از همان‌ راهی که برای استفاده از مستر کارت در ایران به آن اشاره شد، برای بهره‌مندی از ویزا کارت و خدماتش استفاده کنید.

استفاده از سیستم سوئیفت

پرداخت شهریه دانشگاه در کانادا با سوئیفت

سوئیفت یک شبکه جهانی بین بانکی برای نقل و انتقال پول است. با استفاده از این سیستم می‌توان از دو کشور خارجی مختلف و بین دو حساب خارجی، انتقال پول را انجام داد. یکی از ایرادهای سیستم سوئیفت نسبت به کارت‌های اعتباری این است که پرداخت از طریق سوئیفت زمان‌برتر از پرداخت با استفاده از کارت‌های اعتباری است و حتی ممکن است مجبور باشید برای ارسال یا دریافت پول تا 7 روز هم منتظر بمانید!
ایران به سیستم سوئیفت متصل نیست؛ بنابراین نمی‌توانید از ایران با استفاده از سیستم سوئیفت به نقل و انتقال اقدام کنید.

استفاده از سیستم پی‌پل

پرداخت شهریه با پی پال

سیستم پی‌پل (PayPal) نیز راه دیگری است که می‌تواند برای پرداخت شهریه دانشگاه‌های کانادا یا کشورهای دیگر جهان از آن استفاده کنید. با استفاده از پی‌پل می‌توانید به راحتی نقل و انتقال پولتان را در همه نقاط دنیا انجام دهید. هم‌چنین می‌توانید با استفاده از این سیستم به تبدیل ارز بپردازید. پی‌پل یک شبکه سریع و با امنیت بالاست که رابط کاربری آسانی دارد. اگر بخواهید شهریه دانشگاه‌های خارج از کشور را با استفاده از پی‌پل پرداخت کنید، فقط با در اختیار داشتن ایمیل دانشگاه مورد نظرتان می‌توانید به حساب آن دانشگاه، پول واریز کنید.

برای این‌که بتوانید حساب پی‌پل خود را بسازید، باید پس از ثبت اطلاعات حقیقی یا حقوقی خود و هم‌چنین وارد نمودن آدرس ایمیلتان، حساب پی‌پل خود را به یک حساب بانکی یا کارت اعتباری مانند مستر کارت یا ویزا کارت متصل کنید. پس از انجام این کارها، اگر هویت و مشخصاتتان تایید شود، حساب پی‌پل شما فعال می‌شود و می‌توانید از امکانات آن بهره ببرید. البته پی‌پل نیز مانند ویزا کارت و مستر کارت در ایران با محدودیت‌هایی رو به روست. ولی جای نگرانی نیست. می‌توانید به کمک برخی واسطه‌ها از خدمات سیستم پی‌پل استفاده کنید. همان راهی را برای صدور مستر کارت به آن اشاره شد، می‌تواند راهگشای شما برای افتتاح حساب پی‌پل باشد.

استفاده از سرویس Flywire

پرداخت شهریه با Flywire

فلای‌وایر یک سیستم پرداخت بین المللی است که برای پرداخت شهریه‌های دانشگاه، هزینه‌های مرتبط با دانشگاه‌ها و هم‌چنین هزینه‌های مرتبط با سلامت، سفر و بسیاری از موارد دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. سیستم Flywire در دانشگاه‌های کانادا، آمریکا، انگلستان و استرالیا محبوبیت زیادی دارد. دانشجوهای سرتاسر دنیا می‌توانند با استفاده از این سیستم، هزینه‌های رایج دانشگاهی را با ارز کشور خودشان پرداخت کنند.

سیستم فلای‌وایر یکی از منضبط‌ترین روش‌های پرداخت شهریه است که بسیار سریع است. هم‌چنین این امکان در Flywire وجود دارد که عملیات پرداخت از لحظه واریز تا زمان دریافت مبلغ توسط دانشگاه به صورت آنلاین در اختیار دانشجو قرار بگیرد. نکته دیگر این است که پرداخت‌های شهریه شما با استفاده سیستم فلای‌وایر از سیستم سوئیفت عبور نمی‌کند. بنابراین احتمال برگشت خوردن، ریجکت یا رد شدن و یا هولد شدن یا نگهداری وجه در این سیستم، وجود ندارد.

استفاده از سرویس Western Union Global Pay

Western Union Global Pay

این سرویس شباهت زیادی به سرویس Flywire دارد. دانشجویان دانشگاه‌های کانادا در خارج از این کشور می‌توانند برای پرداخت شهریه دانشگاه و سایر هزینه‌های دانشگاهی از این سرویس پرداخت بهره ببرند. در این روش پرداخت، نیازی نیست که حتما خود دانشجو اقدام به پرداخت کند و افراد و یا موسسات می‌توانند به نیابت از دانشجوی مورد نظر، عملیات پرداخت را به انجام برسانند. هم‌چنین همانند فلای‌وایر، امکان پیگیری آنلاین و لحظه‌ای پرداخت برای دانشجو در Western Union Global Pay هم وجود دارد.

البته سرویس Western Union Global Pay ایرادهایی هم دارد. این سرویس نسبت به فلای‌وایر، نرخ تبدیل بیشتری از مشتری دریافت می‌کند. هم‌چنین این سرویس در کشورهای کمتری، حساب بانکی با ارز محلی دارد.

می‌خواهید درباره انواع حواله‌های ارزی بیشتر بدانید؟

سخن آخر

با توجه به محدودیت‌های مالی که برای ایران وجود دارد، استفاده از بسیاری از سرویس‌های بین‌المللی انتقال پول برای ایرانی‌ها امکان پذیر نیست. اما راهکارهایی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها از امکانات این شبکه‌ها بهره‌مند شوید.
صرافی پارسه به عنوان یک صرافی که علاوه بر ایران و دبی در کشور کانادا نیز شعبه دارد، می‌تواند به شما برای ارسال و دریافت حواله‌های ارزی برای پرداخت شهریه دانشگاه‌های کانادا و پرداخت سایر هزینه‌های دانشگاهی کمک کند. البته خدمات این صرافی محدود به این موارد نیست. با مراجعه به صفحه اصلی می‌توانید از خدمات دیگر این صرافی مطلع شوید.

حتما مطالعه کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *