مقالات

روش های نقد کردن درآمد ارزی

شت کوین

یکی از دغدغه‌هایی که پیش از گرفتن پروژه با درآمد ارزی و دلاری ذهنتان را درگیر می‌کند، مسئله نقد کردن این درآمدهاست. این‌ که چه روش‌هایی برای نقد کردن درآمد ارزی شما وجود دارد و چگونه می‌توانید حاصل کار و تلاش خود را نقد کنید، اهمیت زیادی در انجام پروژه‌های با درآمد ارزی ودلاری دارد. در این مقاله به چند روش برای نقد کردن درآمد دلاری شما اشاره می‌شود که می‌توانید بنا به شرایط مختلف از هر کدام از این روش‌ها استفاده کنید. پس با صرافی پارسه همراه باشید.

 


چگونه درآمد ارزی خود را نقد کنید؟

واضح است که پیش از انجام پروژه و بستن قرارداد کاری که دستمزد آن به صورت ارزی یا دلاری پرداخت می‌شود، باید با روش‌های مختلف نقد کردن این درآمد آشنا شوید و بستر لازم برای این که درآمدتان را به صورت نقدی در ایران دریافت کنید، مهیا کنید. پس باید روش‌های مختلف را بررسی کنید و محدودیت‌ها را از سر راه بردارید تا با خیال راحت حاصل تلاشتان را دریافت کنید. در ادامه با چند روش مختلف نقد کردن درآمد ارزی آشنا می‌شوید.

 


 نقد کردن درآمد ارزی با پی پال

1- نقد کردن درآمد ارزی با استفاده از سیستم پی پل

یکی از روش‌ها برای نقد کردن درامد ارزی شما، استفاده از سیستم‌های پرداخت آنلاین است. پی پل (PayPal) یکی از معروف‌ترین این سیستم‌های پرداخت است که امکان نقد کردن درآمد ارزی شما را در هر نقطه از دنیا برایتان فراهم می‌کند. اگر برای خودتان یک حساب پی پل ایجاد کنید، می‌توانید درآمدتان از شرکت‌های بین‌المللی مختلف را در حسابتان داشته باشید. اما برای ایجاد حساب پی پل در ایران موانعی وجود دارد. برای این که بتوانید حساب پل پل خود را ایجاد کنید و درآمد ارزی‌تان را به حساب خود واریز کنید، می‌توانید از شرکت‌های واسطه در این حوزه کمک بگیرید و محدودیت‌ها را از بین ببرید!

 


وسترن یونیون

2- استفاده از سیستم وسترن یونیون

روش دیگر برای نقد کردن درامد دلاری استفاده از سیستم وسترن یونیون (Western Union) است. شرکت آمریکایی وسترن یونیون نیز یکی از معتبرترین شرکت‌ها در حوزه انتقال پول است که می‌توانید به کمک آن درآمد ارزی‌تان را وارد جیبتان بکنید! اما برای استفاده از این سیستم هم در ایران محدودیت‌هایی وجود دارد که باید آن‌ها را از بین ببرید. برای رفع این محدودیت‌ها می‌توانید از شرکت‌ها یا صرافی‌هایی کمک بگیرید و راه خود را برای استفاده از وسترن یونیون باز کنید.

 


3- نقد کردن درآمد ارزی با حواله بانکی

روش دیگری که می‌توانید برای نقد کردن درآمد ارزی خود از آن استفاده کنید، بهره‌گیری از حواله‌های بانکی است. با ارسال و دریافت حواله‌های بانکی می‌توانید از نقاط مختلف دنیا پول دریافت کنید و یا پول خود را به کشورهای مختلف دنیا ارسال کنید. از آن‌جایی که سیستم بانکی ایران عملا ارتباط خاصی با دنیا ندارد، باید برای نقد کردن درآمد ارزی خود با استفاده از حواله بانکی از صرافی‌هایی کمک بگیرید که این کار را برای شما انجام می‌دهند.

 


4- استفاده از سایر سیستم‌های پرداخت به شرط کنار زدن موانع!

مردم دنیا برای ارسال و دریافت پول به بخش‌های مختلف دنیا راه‌های زیادی پیش رو دارند و می‌توانند از سیستم‌های پرداخت مختلف استفاده کنند. اما در ایران پیش از این که سیستم پرداختی را انتخاب کنید، باید محدودیت‌های آن در ایران را بررسی کنید و تحقیق کنید که آیا راهی برای کنار زدن این موانع وجود دارد یا نه. اگر سیستم پرداختی را پیدا کنید که بهترین انتخاب برای نقد کردن درآمد ارزی شماست اما نمی‌توانید در ایران با آن کار کنید دیگر نمی‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. پس شرایط و قابلیت‌ها را محک بزنید و بعد انتخابتان را نهایی کنید.

 


نتیجه‌گیری

با این که نقدکردن درآمد ارزی با مشکلاتی همراه است، نباید به دلیل این مسائل، از کسب درآمد ارزی و دلاری غافل شوید! راه‌های زیادی وجود دارد که به شما کمک می‌کند که بتوانید از درآمد ارزی خود استفاده کنید و خستگی کار را از تنتان بیرون کنید! صرافی پارسه نیز به عنوان یک صرافی که علاوه بر ایران در کشورهای کانادا و امارت نیز شعبه دارد، می‌تواند به شما کمک کند که درآمد ارزی‌تان را دریافت کنید و موانع را برای دریافت درآمد ارزی‌تان از پیش رو بردارید. پارسه خدمات ارزی مختلفی را به مشتری‌هایش ارائه می‌دهد که برای آشنایی با این خدمات می‌توانید به صفحه اصلی سایت صرافی مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *