نماد سایت صرافی پارسه

روش‌های پرداخت هزینه ویزای کانادا

ویزای کانادا

دریافت ویزای کانادا یکی از مهم‌ترین اقدامات برای ورود و به خاک کانادا و اقامت در این کشور است. علاوه بر قوانین و مقرراتی که برای دریافت این ویزا وجود دارد، هزینه‌هایی را هم باید بپردازید. روش‌هایی برای پرداخت هزینه ویزای کانادا وجود دارد که بسته به شرایط می‌توانید از هر کدام از این روش‌ها استفاده کنید. در این مقاله به هزینه‌هایی که باید برای دریافت ویزای کانادا بپردازید، اشاره می‌شود و روش‌هایی برای پرداخت این هزینه‌ها معرفی می‌شود. همراه پارسه باشید.

 


برای دریافت ویزاهای مختلف کانادا باید چه هزینه‌هایی را بپردازید؟

چه به دنبال گرفتن ویزای تحصیلی باشید، چه ویزای کاری، چه ویزای توریستی و چه هر نوع ویزای دیگری، باید هزینه‌هایی را پرداخت کنید. مبلغی تحت عنوان اپلیکیشن فی برای دریافت ویزای کشور کانادا در نظر گرفته شده است که به عنوان متقاضی دریافت ویزای این کشور باید آن را پرداخت کنید. این هزینه برای دریافت ویزاهای مختلف مانند ویزای دانشجویی، کاری و توریستی متفاوت است. مثلا برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا، باید 150 دلار کانادا را به عنوان اپلیکیشن فی بپردازید. این مبلغ قابل بازگشت نیست.

اتباع برخی از کشورها مانند ایران که بین 14 تا 79 سال سن دارند، برای این‌که بتوانند ویزای کانادا را دریافت کنند، باید فرایندی را تحت عنوان فرایند بیومتریک که گرفتن عکس و ثبت اثر انگشت را در بر می‌گیرد، طی کنند. این فرایند باید ظرف مدت 30 روز پس از این که در اپلیکیشن ثبت نام کردید، باید طی شود. برای انجام تست بیومتریک می‌توانید به کشورهایی مانند ترکیه، گرجستان، ارمنستان و آذربایجان مراجعه کنید.

اما انجام این تست چه هزینه‌ای برای متقاضی‌های دریافت ویزای کانادا در بر دارد؟ هزینه انجام تست بیومتریک به صورت انفرادی برایتان هزینه‌ای برابر با 85 دلار کانادا دارد اما برای پرداخت این هزینه به صورت خانوادگی برای خانواده‌های 2 نفره یا بیشتر باید 170 دلار کانادا پرداخت نمائید. اما برای پرداخت این هزینه‌ها باید از چه روش‌هایی استفاده کنید؟ در ادامه مقاله به روش‌های پرداخت هزینه ویزای کانادا پرداخته می‌شود.

 


چه راه هایی برای پرداخت هزینه ویزای کانادا وجود دارد؟

برای این که هزینه مورد نیاز برای دریافت ویزای کانادا را پرداخت کنید، می‌توانید روش‌هایی را به کار بگیرید. البته بعضی از روش‌های پرداخت به دلیل محدودیت‌هایی که در ایران دارد، دردسرهایی دارد که می‌توان با به کارگیری تکنیک‌هایی به سلامت از این چالش‌ها عبور کرد!

 


استفاده از حواله ارزی برای پرداخت هزینه ویزای کانادا

یکی از روش‌های پرداخت هزینه ویزای کانادا، ارسال حواله‌‌های ارزی است. با این‌که در حال حاضر امکان ارسال پول از طریق بانک‌های ایران به خارج از کشور وجود ندارد، می‌توان به کمک صرافی‌های معتبر به ارسال پول به خارج از کشور اقدام کرد. برای پرداخت هزینه ویزای‌کانادا هم می‌توانید از صرافی‌ها کمک بگیرید و هزینه مورد نظر را ارسال کنید.

 


استفاده از کارت‌های اعتباری

پرداخت با استفاده از کارت‌های اعتباری مانند ویزا کارت و مستر کارت هم یکی از روش‌هایی است که می‌توانید برای پرداخت هزینه ویزای کانادا از آن استفاده کنید. اگر دارای چنین کارت‌های اعتباری هستید، می‌توانید هزینه ویزایتان را پرداخت کنید. البته افتتاح حساب و بهره‌مندی از کارت‌هایی مانند مستر کارت و ویزا کارت برای ساکنان ایران امکان‌پذیر نیست. پس باید به دنبال راه‌هایی برای فرار از این محدودیت باشید. یکی از روش‌های گریز از این محدودیت این است که فرایند ایجاد حساب کاربری و هم‌چنین صدور مستر کارت یا ویزا کارت را به یک شرکت واسطه مطمئن واگذار کنید تا بتوانید از مزایای این کارت‌ها بهره‌مند شوید.

 


استفاده از سیستم های پرداخت آنلاین مانند پی پل

روش دیگر برای پرداخت هزینه ویزای‌کانادا بهره‌گیری از سیستم‌های پرداخت آنلاین است. استفاده از این سیستم‌ها نیز مانند روش‌های دیگر چالش‌هایی دارد که باید بتوانید آن‌ها را رفع و رجوع کنید. یکی از سیستم‌های شناخته شده پرداخت آنلاین، سیستم پی پل (PayPal) است. با استفاده از این سیستم می‌توانید پولتان را به راحتی به سرتاسر دنیا انتقال دهید.

وب مانی (Webmoney) نیز یکی دیگر از سیستم‌های پرداخت الکترونیکی است که به پی پل شباهت دارد. بسیاری از سایت‌های فروشگاهی و خدماتی از سرویس وب مانی پشتیبانی می‌کنند. برای پرداخت هزینه ویزای کانادا می‌توانید از این سرویس نیز استفاده کنید.

 


استفاده از حواله وسترن یونیون برای پرداخت هزینه ویزای کانادا

یکی دیگر از روش‌های ارسال فوری پول برای پرداخت هزینه ویزای کانادا، استفاده از سیستم وسترن یونیون (Western Union) است. برای این‌که با استفاده از این سیستم، به نقاط مختلف دنیا پول ارسال کنید، نیازی به هیچ‌گونه حساب بانکی ندارید. البته وسترن یونیون در ایران شعبه‌ای ندارد و برای پرداخت هزینه ویزای کانادا با استفاده از این روش باید به دنبال شرکت‌های قابل اعتمادی باشید که استفاده از خدمات ارسال پول وسترن یونیون را برایتان ممکن می‌سازند.

 


نتیجه‌گیری

برای این که بتوانید ویزای کشور کانادا را دریافت کنید، علاوه بر چالش‌هایی که پیش رویتان قرار دارد و باید آن‌ها را پشت سر بگذارید، باید هزینه‌‌هایی را هم بپردازید که پرداخت این هزینه‌ها هم با محدودیت‌هایی رو به روست. صرافی پارسه می‌تواند به شما برای فرار از محدودیت‌هایی که برای پرداخت هزینه ویزای‌کانادا وجود دارد، کمک کند.

خروج از نسخه موبایل