نماد سایت صرافی پارسه

چگونه از خارج کشور به ایران پول بفرستیم؟

Top queries Clicks Impressions صرافی پارسه 26 33 چگونه از خارج کشور به ایران پول بفرستیم

ارسال پول از خارج از کشور به ایران و برعکس با وجود تحریم‌ها

اگر چه ارسال پول از خارج از کشور به ایران و برعکس در گذشته تنها یکی از نگرانی‌های تجار و مهاجران ایرانی بود اما امروزه با توجه به گسترش اینترنت و ارتباطات انتقال پول از داخل به خارج کشور به یکی از دغدغه‌های اصلی بخشی از جامعه تبدیل شده است.

استفاده از سیستم بانکی بدون شک یکی از ابتدایی‌ترین و راحت‌ترین راه‌هایی است که به ذهن ما می‌رسد.

با این حال متاسفانه به دلیل وجود تحریم‌های آمریکا علیه ایران این امکان در حال حاضر وجود ندارد.

عدم ارتباط بانک‌های ایرانی و خارجی با یکدیگر به دلیل تحریم‌ها باعث شده است که بسیاری از ایرانیان برای پرداخت و دریافت پول از یا به خارج از کشور دچار مشکل بشوند. در این یادداشت به بررسی روش‌های ارسال پول از ایران به خارج از کشور مانند انتقال پول از طریق صرافی و وجه نقد پرداخته شده است. در ادامه برای آشنایی بیشتر با این روش‌ها با صرافی پارسه همراه باشید.

ارسال پول از خارج از کشور به ایران به صورت وجه نقد

ارسال پول از ایران به خارج از کشور به صورت وجه نقد یکی از قدیمی‌ترین روش‌های انتقال پول است. در گذشته بسیاری از مهاجران ایرانی از این طریق پول مورد نظر خود را جابجا می‌کردند. این روش به شکل‌های مختلف مانند سپردن وجه نقد به یکی از مسافران یا حمل آن توسط خود شخص به کار گرفته می‌شود.
اگر چه این روش در ظاهر ساده به نظر می‌رسد اما روش چندان محبوبی نیست زیرا خطراتی مانند سرقت در کشور مبدا یا مقصد و از دست رفتن کل پول وجود دارد. همچنین با توجه به محدودیت‌های حمل وجه نقد افراد قادر به ارسال پول بیش از حد تعیین شده نیستند.
با توجه به خطرات حمل وجه نقد در صورت نیاز مبرم شخص به وجه نقد توصیه می‌شود که از حواله ارزی استفاده شود.

ارسال پول از ایران به خارج از کشور از طریق صرافی

همانطور که اشاره شد به دلیل وجود تحریم‌ها استفاده از سیستم بانکی در حال حاضر برای ایرانیان امکان‌پذیر نیست. برخلاف سیستم بانکی، صرافی‌ها با استفاده از حساب‌های خارجی خود در سایر کشورها توانستند جای خالی سیستم بانکی را برای ایرانیان پر کنند.
قبل از اعمال تحریم‌ها از سوی آمریکا شما به راحتی با مراجعه به بانک با استفاده از سوئیفت بانک و شماره حساب خود بدون دردسر اقدام به ارسال پول از ایران به خارج از کشور یا برعکس می‌کردید. صرافی‌ها برای حل این مشکل از حساب بانکی خود در خارج از ایران استفاده می‌کنند.
در این روش افراد به کد سوئیفت بانک، اطلاعات و شماره حساب شخص گیرنده نیاز دارند. از کاربردهای این روش می‌توان به ارسال پول به حساب نزدیکان و بستگان خود، پرداخت شهریه دانشگاه، پرداخت هزینه‌ی انتشار مقاله، پرداخت هزینه‌ی شرکت در کنفرانس و خرید از خارج از کشور اشاره کرد.
هر چند حواله ارزی سوئیفت یک روش انتقال ارز به حساب شخص حقیقی یا حقوقی با امنیت بسیار بالا به حساب می‌آید اما 2 تا 5 روز کاری به طول خواهد انجامید.

امکان ارسال پول از ایران به خارج از کشور از این طریق در صرافی پارسه وجود دارد. لازم به ذکر است که برخلاف سایر صرافی‌ها هیچ محدودیتی برای میزان وجه انتقالی در نظر گرفته نشده است.

پرداخت آنلاین

یکی دیگر از روش‌های ارسال پول از ایران به خارج از کشور انتقال پول به صورت آنلاین است. در این روش از طریق درگاه‌های پرداخت اینترنتی و ویزا کارت یا مستر کارت افراد می‌توانند نسبت به پرداخت هزینه‌های مهاجرتی و صدور روادید خود اقدام کنند.
از طریق پرداخت آنلاین همچنین می‌توان اقدام به خرید لایسنس نرم‌افزارهای مختلف، هزینه‌های سرور، خرید بلیت هواپیما و قطار و رزرو هتل در خارج از کشور کرد.
همانطور که اشاره شد برای پرداخت آنلاین افراد به ویزا کارت یا مستر کارت نیاز دارند. برای دوری از مشکلات و ضررهای ناشی از استفاده از کارت‌های اعتباری بدون نام یا با هویت غیرواقعی توصیه می‌شود که از طریق موسسه‌های معتبر نسبت به پرداخت آنلاین اقدام کنید.

شما همچنین می‌توانید پرداخت‌های آنلاین خود را با در اختیار گذاشتن اطلاعات پرداخت خود و واریز وجه آن به حساب صرافی پارسه انجام بدهید.

ارزهای دیجیتال

استفاده از ارزهای دیجیتال یکی دیگر از روش‌های ارسال پول به خارج از کشور به حساب می‌آید که به تازگی توانسته جایگاه خوبی در میان مردم به دست بیاورد. با استفاده از ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین می‌توان هر مبلغی را بدون محدودیت به خارج از ایران ارسال کرد.
در این روش شخص می‌تواند مستقل از هر موسسه‌ای با ایجاد یک حساب کاربری در صرافی بایننس نسبت به خرید ارز دیجیتال مورد نظر خود به مقدار دلخواه اقدام کند. با توجه به وجود تحریم‌های آمریکا علیه ایران خطر بسته شدن حساب کاربری ایرانیان همیشه وجود دارد. از این رو افراد می‌توانند از طریق صرافی‌های معتبر ارز مورد نظر خود را پس از خریداری انتقال بدهند.
از این رو شما می‌توانید برای ارسال پول به خارج از کشور از طریق ارزهای دیجیتال شناسه کیف پول ارز دیجیتال (Wallet ID) شخص گیرنده را در اختیار صرافی پارسه بگذارید. پس از قرار دادن شناسه و واریز معادل ریالی آن صرافی پارسه نسبت به خرید ارز دیجیتال و انتقال آن اقدام خواهد کرد.
علاوه بر این شما می‌توانید برای دریافت پول خود از خارج از کشور هم از این روش استفاده کنید. 

برای دریافت پول خود کافی است شناسه کیف پول ارز دیجیتال صرافی پارسه را در اختیار فرستنده بگذارید تا پس از انتقال ارز دیجیتال به آن معادل ریالی را دریافت کنید.

جمع‌بندی

هر چند ارسال پول به خارج از کشور در حالت عادی از طریق سیستم بانکی به راحتی انجام می‌شود اما به دلیل وجود تحریم‌ها ارتباط بانک‌های داخل با خارج از کشور قطع شده است. از این رو ایرانیان برای انتقال پول به سایر کشورها باید از روش‌های جایگزین مانند انتقال پول به صورت وجه نقد یا از طریق صرافی استفاده کنند.
محدودیت‌ها و خطرهایی در انتقال به صورت وجه نقد وجود دارد. از این رو مراجعه به صرافی‌ها و استفاده از خدمات آن‌ها متداول‌ترین روش به شمار می‌آید. صرافی‌ها می‌توانند به کمک حواله ارزی، پرداخت بانکی، آنلاین و ارز دیجیتال نسبت به ارسال پول اقدام کنند.

خروج از نسخه موبایل