نماد سایت صرافی پارسه

چگونه خرید و فروش دلار کنیم؟

چگونه خرید و فروش دلار کنیم؟

دلار تاثیر زیادی روی زندگی ما ایرانی‌ها دارد و نوسانات دلار منجر به نوسانات ضربان قلب خیلی از ماها می‌شود! با توجه به نوسان‌های بالا و قیمت ناپایدار این ارز، خرید و فروش دلار مناسبات خاص خود را پیدا می‌کند. سوالی که شاید برای خیلی از تازه واردها ایجاد شود، این است که با توجه به این شرایط، چگونه خرید و فروش دلار کنیم؟ برای پاسخ به این سوال، با صرافی پارسه همراه باشید.

خرید و فروش دلار با مراجعه به صرافی‌ها

یکی از روش‌های صحیح برای خرید و فروش دلار مراجعه به صرافی‌هاست. اما باید در انتخاب صرافی مورد نظرتان بیشترین دقت را داشته باشید. البته پیش از انتخاب صرافی باید قصدتان را از خرید و فروش دلار مشخص کنید. ممکن است هدف شما این باشد که پولتان را در دلار سرمایه‌گذاری کنید و با خرید دلار، سرمایه ریالی‌تان را حفظ کنید یا این‌که صرفا بخواهید برای سفر به خارج از کشور، مقداری دلار تهیه کنید. ممکن است بخواهید دلارتان را بفروشید و ارزهای دیگری مانند یورو را بخرید و روی آن سرمایه‌گذاری کنید یا این‌که دلار خود را به ریال تبدیل کنید و آن را مصرف کنید.

دلایل زیادی برای خرید و فروش دلار وجود دارد. پیش از مراجعه به صرافی، دلیل یا دلایل خود را از خرید یا فروش دلارتان مشخص کنید و بعد به سراغ مراحل بعدی بروید!

این نکات را برای انتخاب صرافی به خاطر بسپارید

برای انتخاب صرافی برای خرید دلار یا فروش آن، باید نکات مشخصی را مد نظر قرار دهید تا بعد از انجام معاملات خود دچار پشیمانی نشوید! چند نکته مهم در انتخاب صرافی عبارت است از:

1- قیمت دلار را در صرافی‌های مختلف بررسی کنید

ممکن است دلار یا ارزهای دیگر در صرافی‌های مختلف قیمت‌های خرید و فروش مختلفی داشته باشند. دلایلی وجود دارد که موجب می‌شود قیمت خرید و فروش دلار در صرافی‌های مختلف، متفاوت باشد. موقعیت جغرافیایی صرافی یا حجم مبادلاتی که یک صرافی دارد، می‌تواند این تفاوت قیمت را ایجاد کند. پس برای خرید دلار باید صرافی‌ای را انتخاب کنید که پایین‌ترین قیمت فروش دلار را ارائه می‌دهد، و برای فروش دلار به دنبال صرافی‌ای با بیشترین قیمت خرید دلار باشید. البته اگر مشاهده کردید که قیمت دلار یک صرافی تفاوت فاحشی با صرافی‌های دیگر داشت، باید به آن صرافی مشکوک شوید.

این را هم مد نظر داشته باشید که همه چیز قیمت نیست و باید عوامل دیگری را هم در انتخاب صرافی در نظر بگیرید. چه بسا به دلایل دیگر انتخاب صرافی با قیمت خرید پایین‌تر دلار یا قیمت خرید بالاتر دلار نسبت به صرافی‌های دیگر را ترجیح دهید. پس زود تصمیم نگیرید.

برای استعلام قیمت دلار از صرافی پارسه، می‌توانید روی لینک زیر کلیک کنید:

2- امنیت صرافی را محک بزنید

راهکارهای مختلف امنیتی وجود دارد که صرافی‌ها برای تامین امنیت صرافی‌شان از آن‌ها استفاده می‌کنند. برای این‌که بتوانید امنیت صرافی‌های مورد نظرتان را محک بزنید، می‌توانید از چند روش استفاده کنید. یکی از این روش‌ها این است که بررسی کنید که صرافی مورد نظر از تایید 2 عاملی یا 2FA برای ورود استفاده می‌کند یا نه. اگر متوجه شدید که صرافی از این تایید استفاده نمی‌کند، بدانید که این صرافی، ملاحظات امنیتی روز را در نظر نمی‌گیرد و صرافی مناسبی برای خرید و فروش دلار نیست.
اگر صرافی مورد نظرتان از تایید 2 عاملی استفاده می‌کرد، باید بررسی کنید که پلت‌فرم صرافی با کدام نوع 2FA سازگاری دارد. 3 روش Authy، Yubikey و Google Authenticator در 2FA نسبت به روش پیامک متنی 2FA ، امنیت بالاتری دارند.

3- مقدار کارمزد دریافتی هر صرافی را برسی کنید

مقدار کارمزدی که هر صرافی برای تبدیل ارزهای مختلف از مشتری دریافت می‌کند نیز یکی از عوامل مهمی است که بر انتخاب صرافی تاثیر دارد. با این‌که ممکن است کارمزد برای آن دسته از افراد که خیلی کم برای مبادله ارز به صرافی‌ مراجعه می‌کنند، مهم نباشد، برای سرمایه‌گذارها و تریدرهای ارز که برای مبادله دلار و ارزهای دیگر زیاد با صرافی‌ها سر و کار دارند، اهمیت دارد.

4- اعتبار و شهرت صرافی را جستجو کنید

اعتبار هر صرافی در اعتماد کردن مشتری‌ها به آن صرافی تاثیر زیادی دارد. اعتبار و شهرتی که صرافی‌ها در کیفیت ارائه خدمات و هم‌چنین امانت‌داری کسب می‌کنند، برای افرادی را که نیاز به خرید و فروش دلار دارند، اهمیت دارد. برای این‌که اعتبار و امنیت یک صرافی را بررسی کنید، می‌توانید نام صرافی را در اینترنت جستجو کنید یا این‌که از مشتری‌های صرافی در مورد آن صرافی پرس و جو کنید.

هم‌چنین طبق مقررات، باید مجوز بانک مرکزی هر صرافی در جلوی دید مشتری‌های صرافی نصب شده باشد. پس در هنگام ورود به صرافی باید به این مجوز توجه کنید تا متوجه شوید که صرافی از نظر مجوز مشکلی دارد یا نه.

خرید و فروش دلار از دلال‌ها، عاقلانه یا خطرناک؟!

وقتی که باید در انتخاب صرافی‌ها نهایت دقت را داشته باشید و اعتبار و امنیت صرافی و هم‌چنین ارزهایی را که از صرافی تحویل می‌گیرید، به دقت بررسی کنید، دیگر تکلیفتان در برابر دلال‌ها روشن است! خرید دلار از دلال‌ها یا فروش دلار به آن‌ها یکی از خطرناک‌ترین کارهایی است که می‌توانید با ارزهای خود انجام دهید!
اصولا هر جا و یا هرکسی که نتوانید اعتبار او را ارزیابی کنید و از امنیت مبادله ارزتان آگاهی پیدا کنید، برای خرید و فروش دلار و هرگونه ارز، انتخاب مناسبی نیست. زمانی می‌توانید با کسی معامله کنید که بتوانید در مورد اعتبار و حس نیت او به اطلاعات کافی دست پیدا کنید.

سخن آخر

برای خرید و فروش دلار نباید عجله کنید و بی‌گدار به آب بزنید. به دست آوردن آگاهی و کسب اطلاعات در هر کاری لازم است؛ به خصوص اگر پای سرمایه زندگی شما در میان باشد. پس کسب اطلاعات را برای انتخاب صرافی‌های مورد نظر برای مبادله دلار و ارزهای دیگر، به چشم اتلاف وقت نبینید و آن را برای کار خود ضروری بدانید.

صرافی پارسه یکی از صرافی‌هایی است که علاوه بر مبادله ارزهای معمولی برای مبادله ارزهای دیجیتال نیز به کاربرهای خود خدمات ارائه می‌دهد. این صرافی علاوه بر مبادله ارزهای مختلف، خدمات ارزی دیگری هم به کاربرهایش ارائه می‌دهد که با مراجعه به صفحه اصلی سایت صرافی پارسه می‌توانید از این خدمات مطلع شوید.

خروج از نسخه موبایل