نماد سایت صرافی پارسه

کارمزد وسترن یونیون چقدر است؟

Western Union

وسترن یونیون یکی از سیستم‌های پرداختی است که بسیاری از افراد در سرتاسر دنیا از آن استفاده می‌کنند و از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند. یکی از عوامل مهم در انتخاب سیستم‌های پرداخت مختلف برای انتقال وجه به قسمت‌های مختلف دنیا، میزان کارمزد دریافتی از مشتری است. هر شرکت پرداخت بین‌المللی برای تعیین کارمزد، قوانین مربوط به خود را دارد. شرکت وسترن یونیون نیز با توجه به حجم وجه مورد انتقال، روش انتقال و برخی عوامل دیگر، کارمزد انتقال وجه خود را تعیین کرده است. اما کارمزد وسترن یونیون چقدر است و چگونه تعیین می‌شود؟ برای آشنایی با میزان کارمزدهای انتقال وجه وسترن یونیون، با صرافی پارسه همراه باشید.

 


آشنایی اجمالی با وسترن یونیون

 

پیش از معرفی کارمزد وسترن یونیون، این شرکت را معرفی کرده و به خدمات آن اشاره می‌کنیم تا دید بهتری نسبت به این شرکت بین‌المللی داشته باشید. شرکت آمریکایی Western Union دارای یک سابقه طولانی 170 ساله است. فعالیت این شرکت در حوزه انتقال ارز است. انتقال آنلاین وجه در نقاط مختف جهان، ارسال و دریافت حواله‌های ارزی، ردیابی انتقال وجه، ارسال و دریافت حواله پستی پول و پرداخت‌های تجاری برخی از خدماتی هستند که وسترن یونیون به مشتری‌های خود ارائه می‌دهد.

شرکت وسترن یونیون دارای بیش از 500 هزار شعبه در بالای 190 کشور دنیاست که البته ایران جزء این کشورها نیست! بنابراین، برای این که بتوانید از این سیستم پرداخت استفاده کنید، باید از طریق واسطه‌هایی وارد عمل شوید. صرافی‌هایی که دارای شعبه در کشورهای خارج از ایران هستند، می‌توانند به عنوان شرکت‌های واسطه، به شما برای استفاده از سیستم پرداخت وسترن یونیون کمک کنند.

 


 

بیشتر بخوانید: « حواله وسترن یونیون چیست؟ »

 


وسترن یونیون چه کارمزدهایی را از مشتریانش دریافت می‌کند؟

حالا نوبت آشنایی با یکی از عوامل تاثیرگذار در انتخاب سیستم‌های پرداخت بین‌المللی یعنی میران کارمزد است. شرکت وسترن یونیون خدمات جذابی به مشتری‌هایش ارئه می‌کند و مزایای خاصی برای کاربرانش دارد. با توجه به امکاناتی که این شرکت در اختیار مشتریانش قرار می‌دهد، کارمزد نسبتا بالایی هم برای نقل و انتقال وجه تعیین کرده است.

اگر بخواهید که وجوه خود را با استفاده از سیستم وسترن یونیون انتقال دهید، با دو نوع کارمزد مواجه هستید؛ یکی کارمزد انتقال ارز است که در واقع هزینه ارسال و پرداخت وجوه با استفاده از سیستم وسترن یونیون است. کارمزد دیگر وسترن یونیون، کارمزد تبدیل ارز است که هزینه تبدیل ارز ارسالی شما به ارزی است که گیرنده‌تان در کشور مقصد دریافت می‌کند. در ادامه با هر کدام از این دو نوع «کارمزد وسترن یونیون» آشنا می‌شوید.

 


 

 بیشتر بخوانید: « انتقال پول از طریق وسترن یونیون »

 


کارمزد وسترن یونیون برای انتقال ارز

میزان این کارمزد به حجم وجه مورد نظرتان برای انتقال، روش انتقال وجه و نوع تحویل وجه به گیرنده، بستگی دارد. می‌توان دامنه 5 تا 50 دلاری را برای این نوع کارمزد وسترن یونیون در نظر گرفت. در مورد جزئیات انواع انتقال ارز به وسیله وسترن یونیون، می‌توان به مورادی اشاره کرد. مثلا اگر بخواهید که وجه مورد نظرتان از طریق وسترن یونیون به گیرنده مورد نظر شما تحویل داده شود، نسبت به حالتی که بخواهید وجه را به صورت مستقیم به حساب گیرنده‌تان واریز کنید، هزینه بیشتری برای شما در بر دارد. به عنوان یک مثال دیگر، برای پرداخت وجوه با کارت‌های اعتباری یا debate card ها نسبت به نقل و انتقلات بانکی، هزینه بیشتری روی دست شما می‌گذارد.

به طور کلی کارمزد وسترن یونیون، برای ارسال پول به شعبه‌های حضوری این شرکت از ارسال آنلاین بیشتر است. در وب‌سایت وسترن یونیون، ابزار برآورد هزینه‌ای قرار داده شده است که کاربران می‌توانند با وارد کردن جزئیات مربوط به تراکنش‌هایشان، کارمزد آن‌ها را مشاهده کنند و تصمیم‌گیری بهتری داشته باشند. با توجه به تعیین کارمزد وسترن یونیون بر اساس حجم وجه مورد انتقال، برای پرداخت کارمزد کمتر بهتر است برای انتقال مبالغ بیش از 2000 دلار، روش‌های دیگری را برای پرداخت استفاده کنید. البته تصمیم شما بسته به شرایطتان دارد و نباید فقط به کارمزد توجه کنید و از جنبه‌های دیگر انتقال وجه غافل شوید.

 


 

 بیشتر بخوانید: « دریافت حواله وسترن یونیون از خارج »

 


کارمزد وسترن یونیون برای تبدیل ارز

نوع دیگر کارمزدهایی که وسترن یونیون از کاربران خود دریافت می‌کند، هزینه‌ای است که بابت تبدیل ارز ارسالی شما به ارز دریافتی گیرنده‌تان در کشور مقصد، دریافت می‌شود. این کارمزد فقط در حالتی از شما دریافت می‌شود که نیاز باشد ارز مورد انتقال‌تان را تبدیل کنید. مثلا، اگر ارزی که ارسال می‌کنید، دلار است اما ارز مورد استفاده از کشور گیرنده‌تان، یورو است، باید کارمزدی را بابت تبدیل دلار به یورو به وسترن یونیون بپردازید.

هم‌چنین وسترن یونیون، درصد مشخصی را به متوسط نرخ تبدیل ارز بازار اضافه و از مشتریانش دریافت می‌کند. این کارمزد اضافه وسترن یونیون به عوامل زیر وابسته است:

 

انتقال وجه به صورت آنلاین در مقایسه با انتقال وجه با مراجعه حضوری به شعبات، کارمزد تبدیل نرخ ارز بالاتری را می‌طلبد.

 

اگر بخواهید وجه مورد نظرتان را با استفاده از وسترن یونیون به روش پرداخت نقدی منتقل کنید، نسبت به انتقال بانکی وجه خود با استفاده از این سیستم، کارمزد کمتری می‌پردازید.

 

هر چقدر بخواهید مقادیر وجه بیشتری را انتقال دهید، درصد بیشتری به متوسط نرخ تبدیل ارز شما افزوده می‌شود و کارمزد تبدیل ارزتان در وسترن یونیون بالاتر می‌رود.

 

کشور مقصد یا کشوری که گیرنده‌تان در آن‌جا قرار دارد هم روی کارمزد نرخ تبدیل ارزتان موثر است. ارسال پول به کشورهای مختلف، درصد متفاوتی را به میانگین نرخ تبدیل ارز بازار که وسترن یونیون از شما دریافت می‌کند، اضافه می‌کند.

 


بیشتر بخوانید: « مقایسه حواله سوئیفت و حواله وسترن یونیون »

 


هزینه‌های دیگری که وسترن یونیون ممکن است از شما دریافت کند

به جز کارمزدهایی که به آن‌ها اشاره شد، ممکن است که کاربران وسترن یونیون ملزم به پرداخت هزینه‌های دیگری نیز بشوند. هزینه عملیات بانکی یکی از این هزینه‌هاست. هزینه پیش‌پرداخت نقدی به صادرکننده کارت هم ممکن است از فرستنده وجهی دریافت شود که کارمزدش را با debate card پرداخت می‌کند.

 


 

سخن آخر

برای انتقال وجه به نقاط مختلف دنیا، انتخاب‌های مختلفی وجود دارد. یکی از این انتخاب‌ها، سیستم پرداخت وسترن یونیون است. این سیستم مزایای زیادی دارد اما در مقابل کارمزد نسبتا بالایی را هم از مشتریان خود دریافت می‌کند. تصمیم با شماست که در چه موقعیتی چه روش پرداختی را انتخاب کنید که به سودتان باشد. پس برای انجام پرداخت‌های بین‌المللی فقط روی کارمزد سیستم‌های پرداخت متمرکز نشوید و همه جوانب را بسنجید.

همان‌طور که اشاره شد، استفاده از وسترن یونیون در ایران با محدودیت‌هایی رو به رو است. برای استفاده از خدمات این شرکت در ایران می‌توانید از شرکت‌های واسطه کمک بگیرید. صرافی پارسه که در ایران و خارج از ایران شعبه دارد، می‌تواند به شما برای استفاده از وسترن یونیون در ایران کمک کند. از دیگر خدمات صرافی پارسه می‌توان به ارسال و دریافت حواله‌های ارزی، تحویل نقدی دلار کانادا با دستگاه کارت‌خوان، واریز پوند به حساب‌های شخصی و شرکتی و مبادله ارزهای دیجیتال اشاره کرد.

خروج از نسخه موبایل